15 Mayıs 2013 Çarşamba

İki yıla yakın bir süre sonra tekrar Merhaba.
Bahçem
“Ya iniş izni çıkmazsa ne olur?” demiş ve 23 Kasım 2011 Çarşamba günü son postumuzu atarak kendi bloğumuza postayı koyup blogspotta kendi haline terketmişiz. Ne yazık bize ve biz gibi düşünenlere.

Şimdi sıralamaya kalksam kendimi kandıracak bir sürü bahane ve mazereti, kısacası ne gerekiyor ise onu güzelce yazıya aktarabilirim ama yapmayacağım. Dürüst bir şekilde sevgili bloğum senle ilgilenemedim onu kabul ediyorum. Ama blog izleyicilerinin Facebook sayfasında birkaç beğenide bulunması sonucu geçen hafta beğenenimiz 48 den 54 e yükseldi. Böyle bir bloğa hala ilgi oldugunu hem beğenilerden hemde istatistiklerinde gelen ziyaretçinin 2/3 ünün hemen kaçmayıp sayfa çevirdiği yönde olduğunu görünce zaman buldukça paylaşmaya, yazmaya devam kararı aldım.

Biraz da olsa otlardan arındırabildim.

Aslında değişen sadece bunlarda değildi bloğum açısından, bahçe ve blog serüvenimize çoğul olarak başlamıştık. Zamanin ilerlemesi sonuçu tek başıma kalıverdim. Canım dostlarım son postumuzu attıktan sonra bahçemizede posta attılar ve Bahçe ve Ben tek başımıza kala kaldık.

Bellenip temizleyeceğim bölüm.
Doğa ile mücadele etmek çok farklı birşeymiş bunu işte o yanlızlığımda anladım. Çaresiz ve bilgisizsiniz çözümleyeceğiniz birçok olayla karşılaşıyorsunuz. Doğa ile küçücük bahçemizde başedilemeyeceğini ve ilgilenilmediği zaman herşeyin hakiminin doğaana olduğunu kabullendim. Şimdi ise birşeyleri öğrenmeye ve elimden geldiği ölçüdede sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Uzun lafa gerek bırakmadan yeniden bloğumu sizlerinde sayesinde canlandıracağım. Yorumlarınızı eksik etmeyiniz az bir zaman ayırıp iki kelimeden bir cümle de olsa yazı veriniz efendim.

Sağlıkla kalın, hoş kalın.

2 yorum:

 1. pilounda bahçanda gözel gözüm
  bereketli mahsüllerin olsun hemi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ustam dilekleriniz inşallah kabul bulur. Övgüleriniz için teşekkürler umarım yazmaya devam edecek zaman ve gücü sizler sayesinde bulabilirim. Saygılarımla...

   Sil